Ako čistiť kozmetické štetce


Čistenie štetcov síce nie je žiadna zvláštna zábava, mala b to však byť stála súčasť vášho kozmetického rituálu. Na štetcoch sa hromadia nečistoty a olej a výsledkom môže byť problematická pleť. Tieto jednoduché kroky vám pomôžu uchovať vaše štetce v najlepšom stave a dokonca aj predĺžia ich životnosť.

 1. VODA

 2. Najprv opláchnite štetce pod tečúcou teplou vodou, aby ste odstránili zvyšný make-up. Držte ich štetinkami smerom dole, aby sa voda nedostala na miesto, kde kde sa s nimu stretáva rukoväť. Nenastane tak uvoľnenie lepidla, ktoré drží štetce pokope
  Čistenie kozmetických štetcov - krok 1

 3. ŠAMPÓN

 4. Naplňte misku vlažnou vodou a pridajte trochu jemného šampónu. Namočte štetec a potom jemne zakrúžte jeho špičkou v dlani, aby vznikla pena.
  Čistenie kozmetických štetcov - krok 2

 5. OPLÁCHNITE

 6. Opäť opláchnite hrot štetca pod tekutou vodou. Opakujte krok 1 a 2, kým nebude zo štetca stekať čistá voda.

  Ešte efektívnejší spôsob, ako sa zbaviť zbytkov produktov, je používať pomôcku na čistenie štetcov. Náš variant pomôže vyčistiť mokré i suché štetce!

 7. OTRITE DOČISTA

 8. Prretiahnite štetec medzi palcom a ukazovákom a odstráňte z neho zbytky vody. Potom ho utierkou alebo papierom utrite do sucha. Je dôležité vytvarovať štetinky späť do pôvodného tvaru.

 9. OSUŠTE

 10. Nakoniec nechajte štetec pred ďalším použitím uschnúť. Položte ho naplocho na utierku, alebo ho vložte do stojana.Stojan odporúčame aj na uskladnenie a organizáciu štetcov.
  Čistenie kozmetických štetcov - krok 3

  A je to – perfektne čisté štetce, ktoré vám veľmi dlho vydržia!

TEXT: SANNA FRANKLIN FOTOGRAFIE: JOHN BUDDEE / CROSBY

About The Author

Gabriela Štefanková

Oriflame sa venujem už 12 rokov. S Oriflame spolupracujem ako direktorka obchodnej skupiny.

http://budte-krasna.eu/